LC Elektro, Hlavná 9, 05342 Krompachy
- elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Otváracie hodiny
LC Elektro Krompachy

Po-Pia 8:30 - 16:30
Sobota 8:30 - 11:30
Nedeľa zatvorené
Obedná prest. 12:00 - 13:00
 

Dovoz tovaru

Pri nákupe tovaru v hodnote nad 150,- eur poskytujeme dovoz tovaru v okruhu 15 km od predajne bezplatne.

Starý spotrebič

Samozrejmosťou je pre nás odvoz Vášho starého spotrebiča, ktorý my ekologicky zlikvidujeme na vlastné náklady, aby ste s týmto nemali vy žiadne problémy.

Akciový leták HOME elektro - EURONICS - december 2018

HIT TOHTO LETA: ZAVÁRANIE V UMÝVAČKE RIADU!

Uhorková sezóna vrcholí. V mnohých slovenských domácnostiach sa už tradične spája so zaváraním všetkého, čo záhrada vyprodukovala. Vynaliezavosť Slovákov však ani v tomto smere nepozná hraníc!

Bratislava, 16. august 2013 –  S originálnym nápadom prišli zákazníci spoločnosti Whirlpool, svetovej jednotky vo výrobe a predaji domácich spotrebičov. Sterilizácia zaváranín v umývačke riadu je skutočne rýchla a pohodlná. Nevyžaduje si náročnú manipuláciu s obrovským hrncom, ani neustále sledovanie teplomera v ňom, či je tam horúco, tak ako má. Pre optimálnu sterilizáciu odborníci odporúčajú 70 °C, čo je pre umývačku riadu skutočne maličkosť.

CHRUMKAVÉ UHORKY RÝCHLO A POHODLNE.

 Zaváranie v umývačke riadu sme vyskúšali s uhorkami. Na centrálnom trhovisku Miletičova v Bratislave sme včera kilo uhoriek kúpili za 1 €. Kreativite sa medze nekladú, záleží len na vás a vašich chutiach. Na dno pohárov sme poukladali plátky cibule a po troch zrnkách nového a čierneho korenia, obľúbené sú tiež horčičné semená. Umyté uhorky sme do pohárov ukladali tak, aby sa ich tam zmestilo čo najviac. Pre ozvláštnenie chute sme do niektorých pridali feferónku, inde zase plátok chrenu alebo kôpor. Naložené poháre sme následne doplna zaliali takzvanou zálievkou. Tú sme si pripravili vo veľkom hrnci na varnej doske, aby sa všetky ingrediencie poriadne rozpustili a zmiešali. Na liter 8-percentného octu pridáme tri litre vody, pol kila cukru a sto gramov soli. Na záver sme poháre dôkladne uzatvorili viečkom.

NAMIESTO ŠPINAVÝCH HRNCOV ZAVÁRANINY

Takto pripravené a uzatvorené poháre sme vložili do umývačky riadu. „Pri zaváraní v žiadnom prípade nepoužívajte čistiaci prostriedok, prášok či tabletu. Na sterilizáciu je najideálnejší program „Intenzívne umývanie 70 °C“, ktorý je určený na umývanie silne znečistených či pripálených hrncov,“ hovorí Darina Papáčová, produktová špecialistka spoločnosti Whirlpool.
Skúsenosti zákazníkov spoločnosti Whirlpool sú rôzne. Niektorí „umývanie“, resp. zaváranie v umývačke prerušia približne po hodine od spustenia programu, iní nechajú prebehnúť celý program do konca. Oba spôsoby sa osvedčili, avšak niektoré gazdinky zastávajú názor, že keď zaváraniny zostanú v horúcom prostredí príliš dlho, môže to negatívne ovplyvniť ich chuť, uhorky by mohli napríklad stratiť svoju „chrumkavosť“.

VŠETKO S MIEROU

Zaváranie v umývačke riadu je síce jednoduché, no netreba zabúdať na to, že tento spotrebič nebol konštruovaný práve na tento účel. Veľké množstvo zaváraninových pohárov predstavuje pre kôš umývačky značnú záťaž. Igor Ovšonka zo servisu spoločnosti Whirlpool preto upozorňuje, „Nadmerná záťaž môže spôsobiť deformáciu koša, čo napríklad v prípade toho horného môže viesť k znefunkčneniu umývacieho ramena. Spodný kôš v umývačke riadu je konštruovaný pre uloženie veľkých a ťažkých nádob, a preto má väčšiu stabilitu. Ak sa zákazník rozhodne vyskúšať zaváranie v umývačke riadu, mal by si predtým uvedomiť, že ak koše zaťaží tak enormne, že dôjde k ich deformácii, nemôže si na ich výmenu, resp. opravu, uplatniť záruku, keďže spotrebič použil na iný účel, ako je určený.“

UHORKY DO PRÁČKY NEPATRIA

Niektoré gazdinky však zašli ešte ďalej! „Vynaliezavé zákazníčky sa nám pochválili, že väčšie množstvo uhoriek pred zaváraním „operú“ v práčke. V takomto prípade zvolia program „Vlna/ručné pranie“, kedy sa bubon netočí úplne, ale iba „hojdá“ zo strany na stranu, aby sa tak uhorky v práčke neobili. Toto by som však rozhodne neodporúčala, automatická práčka v domácnosti nie je určená na spracovanie potravín,“ dodala Darina Papáčová.
 

ZS_PStlpec
Pre Slovpol Krompachy, spol. s r.o. © 2012 | generuje